КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Всесвітня ветеринарна асоціація дрібних тварин WSAVA публікує глобальні рекомендації щодо професійного благополуччя для працівників ветеринарної галузі

На початку цього року WSAVA опублікувала свої довгоочікувані Глобальні рекомендації щодо професійного благополуччя.

Вони були опубліковані в Інтернеті в січні в Journal of Small Animal Practice після глобального опитування, щоб визначити масштаби проблем психічного здоров’я, з якими стикається світова ветеринарна спільнота.

Результати показали, що проблеми з психічним здоров’ям, включаючи стрес і погіршення самопочуття, впливають на значну частину світової ветеринарної сім’ї, і не тільки на окремих людей, але і на цілі ветеринарні команди.

Отримані дані також вказують на те, що найбільш серйозно постраждали жінки, молоді фахівці та ветеринарні техніки.

Опитування було проведено Професійною оздоровчою групою WSAVA, яка була створена для покращення здоров’я та благополуччя ветеринарів та їхніх команд. «Численні дослідження, включаючи опитування членів WSAVA у 2018 році, підтверджують, що ветеринарна професія стикається з проблемами з утриманням персоналу та низьким моральним духом…

Професія ветеринара стала значним фокусом для досліджень психічного здоров’я через частоту психологічних проблем. Психічне здоров’я – це спектр, і людина може рухатися в будь-якому напрямку по ньому.

На нього впливає сукупність особистісних і екологічних факторів.Recognizing that stress and compassion fatigue, along with a demanding workplace environment are negatively affecting the mental and physical health of veterinarians, the Global Guidelines on Professional Wellness were launched during the WSAVA World Congress 2023, held September 27-29, 2023, in Lisbon, Portugal.

«Наші глобальні рекомендації пропонують науково обґрунтований огляд елементів, які сприяють кризі щодо здоров’я та благополуччя у ветеринарному секторі тварин-компаньйонів», — сказав доктор Енденбург. Вони досліджують, наприклад, як на психічне здоров’я людей впливають генетичні особливості, психологічні та біологічні фактори та попередній життєвий досвід. Вони були створені для формування науково обґрунтованого, доступного набору інструментів та інших ресурсів для підтримки ветеринарного здоров’я, які охоплюють різні регіональні, економічні та культурні потреби членів WSAVA».

Ці настанови є лише одним із серії нових та оновлених рецензованих глобальних керівних принципів, створених експертами комітетів WSAVA для висвітлення найкращих практик та встановлення мінімальних стандартів у ключових сферах ветеринарної практики.

Рекомендації WSAVA щодо благополуччя мають на меті:

 • Підтримка благополуччя та благополуччя окремих осіб, членів команди та асоціацій світової ветеринарної спільноти.
 • Підвищити обізнаність про психічне здоров’я та його важливість у світовій ветеринарній спільноті.
 • Визначати та допомагати у впровадженні відповідних засобів та програм для покращення психічного здоров’я у світовій ветеринарній спільноті.

Ветеринарна медицина сповнена потенційних стресових факторів, які можуть перешкоджати здоров’ю, включаючи фактори навколишнього середовища та соціальної взаємодії. Фінансові проблеми, конфлікти з клієнтами на робочому місці, велике робоче навантаження та етичні проблеми – це лише деякі з факторів стресу, визначених у рекомендаціях.

Рішення та ресурси щодо благополуччя для ветеринарних фахівців, включаючи програми наставництва, програми покращення робочого місця, а також програми підтримки здоров’я та втручання, включені до рекомендацій для тих, хто шукає допомоги в управлінні своїм психічним і фізичним здоров’ям. «Потім ми шукаємо рішення, виділяючи ресурси, які вже доступні для керівників ветеринарних лікарень, членів команди та студентів. Ми сподіваємося, що, ділячись існуючими програмами, інструментами та досвідом у наших рекомендаціях, ми допоможемо ширше поширити новітні думки в цій галузі серед наших членів і, таким чином, підтримати впровадження відповідних засобів та програм для покращення психічного здоров’я у ветеринарній спільноті в усьому світі», – пояснив доктор Енденбург.

Кожен розділ рекомендацій містить контрольний список запитань як нагадування окремим особам або командам про вдосконалення їхніх оздоровчих стратегій. «Усі частини ветеринарної професії – сектор ветеринарної освіти, професійні асоціації, академічні установи та ветеринарні підприємства – відіграють певну роль у покращенні загального рівня добробуту», – зазначили автори рекомендацій.

 

Найкращі поради від професійної оздоровчої групи WSAVA

 • Вивчіть ресурси самосвідомості та ознайомтеся зі своїми основними сильними сторонами.
 • Насолоджуйтесь своєю роботою – розвивайте свою роль у сферах, які вас мотивують і в яких ви досягаєте успіху.
 • Розвивайте хобі – заняття, які повністю задіюють ваш розум.
 • Якомога частіше виявляйте вдячність.
 • Скажіть своїй команді, наскільки ви цінуєте їх або те, що вони для вас зробили. Особисті підходи до покращення самопочуття
 • Поговоріть з кимось, кому ви довіряєте, і обговоріть свої страхи та надії щодо того, як би ви хотіли, щоб все було.
 • Подолайте негативне самонавіювання, замінивши його позитивними речами, взятими з наведених вище стратегій.
 • Зменшіть своє робоче навантаження – ідеальне робоче навантаження має зацікавлювати, кидати виклики, розважати та бути зайнятими, але не перевантажувати.
 • Якщо ви відчуваєте, що не покращуєтеся, зверніться за професійною допомогою.

Організаційний підхід до покращення добробуту персоналу:

 • Навчіть свій персонал розпізнавати ознаки стресу та ефективні способи пом’якшення стресу.
 • Надайте підтримку або наставництво та можливості для вашої команди обговорювати кейси та складні взаємодії з клієнтами.
 • Заплануйте регулярні перевірки як безпечний простір для відкритих обговорень.
 • Заохочуйте професійне зростання – регулярно обговорюйте можливості професійного розвитку, беручи на себе різні ролі на робочому місці та стаючи наставниками зі своєю командою.
 • Підтримуйте баланс між роботою та особистим життям – заохочуйте відкриті дискусії зі своєю командою щодо планування, робочого процесу, гнучкості та залучення спільноти.

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;