ЧІПУВАННЯ

Чіпування собак і кішок – це засіб ідентифікації тварин. В єдину міжнародну базу даних вводяться всі відомості про вихованця і його власників

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Що таке чіпування для собак і котів?

Мікрочіпування домашніх тварин – це невелика процедура, метою якої є встановлення вашому вихованцеві маленького мікрочіпу. Мікрочіп має приблизно такий же розмір, як рисове зернятко, і є швидкою та безпечною процедурою.  

Мікрочіпи для домашніх тварин забезпечують постійну ідентифікацію та підвищують шанси на возз’єднання загублених собак і котів з їхніми власниками. Чіп розміщується безпосередньо під шкірою на потилиці вашого вихованця, між його лопатками. Процедура не завдає ніякого дискомфорту вашому вихованцеві. Мікрочіп домашньої тварини потрібно імплантувати лише один раз, і ваша тварина-компаньйон має його на все життя!

Чіпування рекомендується для всіх домашніх собак і котів, оскільки нашийники та бирки можуть відпадати, але мікрочіп для домашніх тварин є постійним. Мікрочіп вводиться за допомогою шприца і вся процедура займає всього декілька секунд. Вона не вимагає анестезії і не болючіша, ніж звичайне щеплення.

Вимоги до чіпування домашніх тварин

У Великій Британії вам може загрожувати штраф у розмірі до 500 фунтів стерлінгів, якщо ваша собака не має мікрочіпа до того часу, коли їй виповниться 8 тижнів. Гонконг також вимагає, щоб усі собаки були чіповані перед в’їздом. Є кілька вимог, які ви повинні знати, готуючись до мікрочіпування кота або собаки.

Вік

Більшість ветеринарів рекомендують імплантувати мікрочіп, коли вашому вихованцеві виповниться від 4 до 6 місяців. У цьому віці, вони досить великі для ін’єкції, а їх швидке зростання сповільнилося.

Реєстрація

Обов’язково пройдіть реєстрацію мікрочіпа, вказавши свої поточні контактні дані в базі даних, пов’язаної з ідентифікаційним номером чіпа. Це допоможе зв’язатися з власником, якщо тварина загубилася.

Мі́сце

Мікрочіп домашньої тварини повинен бути імплантований під шкіру між лопатками вашого вихованця, на задній частині шиї.

Сканування

Заплануйте візит до ветеринарного лікаря приблизно через 2 тижні після імплантації, щоб просканувати та підтвердити, що мікрочіп функціонує та зчитується.

У різних країнах використовуються різні чіпи.

Наприклад, у Гонконзі, якщо мікрочіп не містить 9-значного номера AVID типу HK, який вимагається владою Гонконгу, то вашу собаку повторно чіпують в аеропорту. Для кішок ця процедура не потрібна, підійде будь-який тип мікрочіпа.

Для чого використовується мікрочіпування домашніх тварин?

Мікрочіп – це швидкий, безпечний і простий пристрій, який успішно возз’єднав тисячі домашніх тварин з їхніми власниками. Якщо ваш вихованець загубився, або був вкрадений – мікрочіпування вашого вихованця різко збільшує шанси знайти його знову. Якщо домашніх тварин знаходять і відвозять до місцевого ветеринарного лікаря або притулку для тварин, можна відсканувати мікрочіп тварини та зв’язатися з вами.

Мікрочіп використовується на міжнародному рівні як найнадійніший спосіб визначити тварину, таким чином допомагаючи співвіднести документи з номером мікрочіпа тварини і, отже, з домашньою твариною. Є кілька ключових причин, чому мікрочіпування використовується для домашніх собак і котів:

1. Постійна ідентифікація

Мікрочіп для домашніх тварин забезпечує постійний засіб ідентифікації вашого вихованця, навіть якщо його нашийник і бирки загублені. Мікрочіп має унікальний ідентифікаційний номер, зареєстрований на власника в базі даних.

2. Возз’єднання загублених домашніх тварин

У притулках для тварин і ветеринарних кабінетах є сканери для зчитування мікрочіпів. Отже, якщо ваш загублений вихованець прибув до ветеринарного закладу, є можливість відсканувати чіп і зв’язатися з вами.

3. Документ, що підтверджує право власності

Мікрочіпи виступають як форму доказу того, що домашня тварина законно належить вам. Вони можуть допомогти вирішити суперечки про те, кому належить домашня тварина, якщо вона опиниться в притулку.

4. Виявлення травм/захворювань

Мікрочіпи можна імплантувати вашому вихованцеві для зберігання медичної інформації, такої як алергія, історія хвороби або навіть вакцинація. Притулки або ветеринарні кабінети можуть визначити стан здоров’я, якщо чіпована тварина знайдена травмованою або хворою.

 

Чи викликає процедура імплантації мікрочіпа біль моєму вихованцеві?

Багато власників домашніх тварин задаються питанням, чи є імплантація мікрочіпа болючою або стресовою для їхніх улюбленців. Чіпування домашніх тварин – є швидкою та безболісною процедурою. Мікрочіп крихітний, а метод ін’єкції схожий на звичайне щеплення.
Ветеринарний лікар або імплантолог, використовує спеціалізований шприц для введення мікрочіпа під шкіру. Більшість домашніх тварин не виявляють ознак болю або дискомфорту. Зазвичай вони повертаються до нормальної поведінки одразу після чіпування.

Як працює мікрочіпування у собак і котів?

Мікрочіп вашого вихованця міститиме унікальний номер, який зчитується на пристрої зчитування.

Цей номер зберігається в базі даних разом із вашими контактними даними. Ви можете зареєструвати номер чіпу у міжнародній базі даних, просто завантаживши необхідний додаток на свій смартфон через Google Play або Apple Store. Щоразу, коли чіп сканується, з’являтимуться ваші дані. Тому дуже важливо, щоб ваші контактні дані оновлювалися у відповідній національній базі даних на випадок, якщо ваша домашня тварина буде втрачена або вкрадена. База даних, в якій зареєстрована ваша домашня тварина, повинна бути оновлена, якщо ваш номер, ім’я або адреса зміняться. Це вже відповідальність власника.

Крім того, якщо власник тварини зміниться, базу даних потрібно буде оновити.

Чи відстежує мікрочіпування мого вихованця?

Хоча мікрочіпи дуже корисні для ідентифікації загублених домашніх тварин, коли вони прибувають до притулку чи ветеринарної клініки, чіпи не можуть точно визначити, де знаходиться ваш вихованець, якщо він загубився. Мікрочіпи, імплантовані кішкам, собакам та іншим тваринам, є простими ідентифікаційними пристроями, а не GPS-трекерами. Ось як працюють мікрочіпи і чому вони не відстежують пересування вашого вихованця:

  1. Сам мікрочіп не містить внутрішнього джерела живлення або технології GPS. Це невеликий інертний чіп, інкапсульований у капсулу.
  2. Чіп містить унікальний ідентифікаційний номер, який збігається з реєстрацією тварини у зовнішній базі даних.
  3. Мікрочіпи активуються лише під час сканування зовнішнім пристроєм зчитування мікрочіпів. Вони не випромінюють постійних сигналів.
  4. Мікрочіп забезпечує постійну ідентифікацію, але не відслідковує місцезнаходження в реальному часі.

Хто може чіпувати вашу тварину?

Мікрочіпування домашніх тварин – це проста процедура, для виконання якої за законом не потрібен ліцензований ветеринарний лікар. Притулки для безхатніх тварин та ветеринарні клініки можуть провести мікрочіпування ваших котів і собак. Деякі місцеві благодійні організації, також можуть пропонувати безкоштовне чіпування. Якщо особа належним чином навчена імплантувати мікрочіпи домашньої тварини та документально підтвердити реєстрацію, вона може легально надавати послуги з чіпування.

Як я можу дізнатися деталі мікрочіпа моєї тварини?

Щоб дізнатися детальну інформацію про мікрочіп вашого улюбленця, відведіть тварину з собою до ветеринарного лікаря, який може відсканувати чіп вашого вихованця за допомогою сканера мікрочіпа та побачити деталі. Зміна номеру мікрочіпа вашого вихованця неможлива, хоча пов’язані дані власника, можна змінити. Для цього, вам потрібно буде зв’язатися безпосередньо з базою даних, в якій зберігаються ваші реєстраційні дані. Ветеринарний лікар зможе допомогти вам у цьому.

Чи може мікрочіп бути пошкодженим?

Через незначний розмір мікрочіп вашого кота або собаки складно пошкодити та видалити. Вони призначені для того, щоб їх можна було вставити один раз, та більше не виймати. Однак у дуже рідкісних випадках серйозне пошкодження спини чи шиї вашого вихованця, може призвести до пошкодження мікрочіпу. У рідкісних випадках, мікрочіпи можуть бути відторгнені організмом вашого вихованця. У дуже рідкісних випадках, мікрочіпи собак і кішок ставали неактивними, але це майже неймовірне явище.

Чи всі домашні тварини можуть бути чіповані?

Хоча мікрочіпування підходить для більшості поширених домашніх тварин, існують деякі обмеження, щодо тварин, яких можна безпечно та ефективно чіпувати. Для кішок і собак рекомендується і широко проводиться мікрочіпування, навіть на дрібних породах. Інші поширені домашні тварини, такі як кролики, тхори, птахи, рептилії та коні, також можуть бути успішно чіповані в більшості випадків.
Однак маленькі тварини-компаньйони, такі як хом’яки, можуть бути занадто крихітними для імплантації чіпа.

Висновок

Мікрочіпування відіграє ключову роль у безпеці наших улюблених домашніх тварин. Ми рекомендуємо чіпувати вашого вихованця перед будь-яким майбутнім переїздом або подорожжю. Чіпування та реєстрація вашої домашньої тварини, забезпечує ідентифікацію та захист під час процесу подорожі чи переїзду. Мікрочіпування домашніх тварин збільшує шанси на швидке повернення вашої тварини, якщо вона загубиться, або ви розлучилися під час транспортування. Обов’язково зареєструйте мікрочіп у базі даних та оновлюйте свою контактну інформацію у компанії-виробника мікрочіпів.

 

Наша ветеринарна клініка йде в ногу з часом, постійно підвищує рівень сервісу і розширює сферу послуг, що надаються власникам тварин. Чіпування кішок, собак та інших тварин – одна з послуг, рекомендована нашими фахівцями для безпеки та вільного переміщення Ваших вихованців.

Записатись на прийом можна  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Вартість послуг

Чіпування тварини

750 грн

  
  
  
  
  
  

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;