КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Що таке піометра у кішок?

Піометра – це бактеріальна інфекція в матці вашої кішки. Це потенційно смертельна інфекція, яка потребує термінового медичного лікування. Матка кішок, у яких є піометра, заповнена гноєм. Піометра може виникнути у будь-якї кішки, яка не була стерилізована, але частіше зустрічається у літніх кішок. Зазвичай це відбувається у кішок, у яких тічка була протягом останнього місяця.

Що викликає піометру у кішок?

Піометра викликається потраплянням бактерій в матку кішки. У нормі шийка матки закрита, що допомагає запобігти потраплянню бактерій в матку. Однак, коли у кішки починається тічка, шийка матки розслабляється, щоб впустити сперму. Її організм також виділяє гормон прогестерон. Цей гормон змушує слизову оболонку  матки потовщуватися, щоб підготуватися до вагітності.

Якщо ваша кішка не завагітніла після кількох циклів, слизова оболонка її матки може продовжувати потовщуватися. Це веде до утворення кіст. Товста кістозна оболонка виділяє рідину, яка дозволяє бактеріям рости. Імунна система кішки, зазвичай, виділяє лейкоцити для боротьби з бактеріями. Однак під час тічки білі кров’яні тільця пригнічуються в матці, щоб сперматозоїди не були пошкоджені ними.

Високий рівень прогестерону також перешкоджає скороченню м’язів стінки матки. Ці скорочення зазвичай допомагають матці позбутися зайвої рідини та бактерій. Якщо ваша кішка приймає гормони для лікування будь-якого захворювання, вони також можуть спричинити зміни, які можуть призвести до піометри.

Які симптоми піометри у кішок?

Симптоми піометри можуть відрізнятися від кішки до кішки. Деякі кішки можуть здаватися дуже хворими, а деякі можуть просто мати гній у виділеннях з піхви. Будь-яка кішка, яка не була стерилізована і захворіла, повинна бути перевірена на піометру. Деякі з найбільш поширених симптомів включають:

 1. Відмова від їжі

 2. Рясне сечовипускання

 3. Спрага

 4. Млявість

 5. Депресія

 6. Кров’янисті виділення з піхви

Деякі симптоми, які зустрічаються не так часто:

 1. Блювота

 2. Діарея

 3. Втрата ваги

 4. Запалені очі

 5. Здутий живіт

Як діагностується піометра у кішок?

Якщо шийка матки у вашої кішки відкрита і в ній є виділення з гноєм, цього може бути достатньо, щоб ветеринарний лікар діагностував піометру. Якщо шийка матки вашої кішки закрита, виділень може не бути, тому ветеринарному лікарю може знадобитися провести додаткові аналізи. Деякі аналізи, які може провести ветеринарний лікар:

 1. Загальний хімічний профіль – аналіз крові, який дає ветеринарному лікарю інформацію про те, як функціонують органи вашого кота.

 2. Загальний аналіз крові, який перевіряє клітини, з яких складається кров тварини.

 3. Загальний аналіз сечі

 4. Рентгенографія черевної порожнини

 5. УЗД черевної порожнини

Яке лікування піометри у кішок?

Оскільки піометра є серйозним захворюванням, що загрожує життю, тварина потребує негайного лікування. Піометра лікується шляхом хірургічного видалення матки і яєчників. Ця операція називається оваріогістеректомією і є тією самою операцією, яка проводиться для стерилізації кішок. У кішок з піометрою операція складніша, тому що вони вже хворі.

Якщо вашій кішці поставили діагноз на ранній стадії, операція пройде легше, ніж якщо їй поставили діагноз, коли вона дуже хвора. Кішок, які вже серйозно хворі на піометру, зазвичай потрібно стабілізувати, перш ніж хірург зможе їх прооперувати. Можливо, тварині доведеться вводити внутрішньовенні (в/в) рідини до та після операції. Можливо, кішку також доведеться довше залишати в лікарні. Після операції кішці можуть давати антибіотики протягом двох тижнів.

Піометру можна лікувати і без хірургічного втручання. Однак цей тип лікування не такий ефективний, має значні ризики та може спричинити довгострокові ускладнення для вашої кішки. Медикаментозне лікування піометри передбачає введення кішці простагландинів. Це гормони, які знижують рівень прогестерону в крові кішки, змушують матку скорочуватися і відкривають шийку матки. Коли матка скорочується, а шийка матки відкрита, організм кішки може позбутися рідини та гною.

Ця процедура зазвичай займає близько 48 годин, щоб почати діяти, тому, якщо ваша тварина дуже хвора, це не найкращий варіант. Пізніше у вашої кішки також може знову розвинутися піометра, якщо їй не буде проведено оваріогістеректомію. Крім того, простагландини можуть викликати такі побічні ефекти, як:

 1. Занепокоєння

 2. Задишка

 3. Блювота

 4. Дефекації

 5. Надмірне виділення слини

 6. Біль у животі

Простагландини також можуть викликати небезпечний для життя стан, який називається перитонітом у кішок з піометрою. Перитоніт виникає, коли матка розривається і гній виливається в черевну порожнину. Перитоніт частіше виникає, якщо шийка матки у кішки закрита.

Скільки може прожити кішка з піометрою?

Шанси на те, що кішка, хвора на піометру, виживе без лікування, вкрай низькі. Домашніх засобів лікування піометри у кішок, не існує. Без своєчасного лікування бактеріальна інфекція зазвичай вбиває кішку. Якщо шийка матки закрита, скупчення гною може призвести до розриву матки, що також веде до летального результату.

Чи можна запобігти піометрі у кішок?

Найкращий спосіб запобігти піометрі – стерилізувати кішку, коли вона молода. У кішок, які були стерилізовані, рідко розвивається піометра. Однак у кішки, яка перенесла неповну оваріогістеректомію, можливий розвиток піометри, якщо в її організмі залишилася частина матки. Швидше за все, це станеться, якщо кішка приймала гормональні препарати.

 

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;