КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

5 цікавих фактів про шиншил

 

Що таке шиншила?

Шиншили — маленькі соціальні гризуни, відомі своїм м’яким плюшевим хутром, а також тихою та сором’язливою поведінкою. Вони спритні та спортивні, здатні добре лазити та стрибати на висоту до двох метрів. Шиншили потрібно постійно жувати, щоб підстригти зуби, що безперервно ростуть. Шиншили часто сидять вертикально, щоб доглядати за собою і їсти передніми лапами.

Шиншили можуть стати чудовими домашніми улюбленцями завдяки своїм маленьким розмірам, їх можна порівняти з маленькою кішкою чи кроликом. Вони від природи чисті і не мають запаху. Їх боязка, миролюбна поведінка краще підходить дорослим і дітям старшого віку. Шиншили в основному активні на світанку та в сутінках і, як правило, не сплять вночі. Кілька цікавих фактів про шиншил включають наступне:

#1 Дитинчата шиншил

Дитинчата шиншил відомі як кошенята і народжуються повністю покритими хутром. Вони важать від 30 до 60 грамів. При народженні очі і вуха шиншили відкриті і функціональні, що робить їх одними з найбільш самостійних новонароджених тварин. Середній розмір посліду шиншили становить два малюка, але може коливатися від одного до шести. Статевої зрілості вони досягають приблизно у віці восьми місяців.

#2 Шиншили люблять пилові ванни

Шиншили час від часу приймають пилові ванни, щоб підтримувати свою шерсть у гарному стані. Їх не можна купати у воді або мочити, оскільки їх хутро занадто довго сохне і може спричинити запалення шкіри. Пилова ванна протидіє природній жирності шкіри та допомагає зберегти м’якість шерсті. Ці пилові ванни слід пропонувати домашнім тваринам не рідше двох-трьох разів на тиждень. Занадто часті пилові ванни можуть пересушити шкіру.

Ванну для шиншил або пластиковий контейнер для посуду розміром 15 x 15 x 30 сантиметрів можна наповнити шиншиловим пилом глибиною 2-4 сантиметри. Контейнер потрібно щоденно прибирати і щотижневою змінювати пил. Пісок використовувати не можна, оскільки він може викликати подразнення шкіри або очей і може пошкодити шерсть.

#3 Шубка шиншили приводить до загрози зникнення

Шиншили мають дуже щільне хутро, яке має до 60 волосків на фолікул і 20 000 волосків на квадратний дюйм, через що вони дуже м’які та пухнасті. Це робить хутро шиншили бажаним для торговців хутром, які надмірно полювали на них майже до повного зникнення. Батьківщиною шиншил є західна частина Південної Америки, і вони влаштовують свій будинок на скелястих схилах гір Анд. Вид C. chinchilla особливо затребуваний за більш якісне хутро і більший розмір, ніж звичайний одомашнений вид C. lanigera. В даний час шиншили знаходяться в списку зникаючих і охороняються в дикій природі. Їх чисельність продовжує скорочуватися через втрату середовища проживання і надмірного вилову.

#4 Тривалість життя шиншили довша, ніж у багатьох дрібних домашніх тварин

Очікується, що шиншили проживуть у неволі від 10 до 15 років, хоча в дикій природі, вони проживуть лише 8–10 років через загрозу хижаків, та мисливців за хутром. Це робить шиншил набагато привабливішими, ніж інші дрібні домашні тварини, такі як морські свинки або хом’яки. Одна з теорій того, чому шиншили мають довшу тривалість життя, ніж інші дрібні види домашніх тварин, полягає в тому, що фізичний розвиток шиншил дещо затримується в порівнянні з іншими видами. Інше можливе пояснення полягає в тому, що шиншили мають менше загальних проблем зі здоров’ям як вид.

#5 Шиншили – домашні тварини для кожної сім’ї

Шиншили можуть бути чудовими домашніми улюбленцями завдяки своїм невеликим розмірам і тихому характеруВони від природи люблять чистоту та не мають запаху, шиншил також можна привчити до горщика. Їм подобається спілкуватися зі своїми домашніми «батьками» або іншою одностатевою шиншилою. Шиншили мають прості дієтичні вимоги та менш активні вдень, що ідеально підходить для власників домашніх тварин, які зайняті або відсутні вдома довгі часи.

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;