КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Харчове отруєння у собак

 

У людей ми поєднуємо харчове отруєння із вживання їжі, яка заражена бактеріями, вірусами, паразитами або токсинами цих агентів, які, у свою чергу, викликають у нас неприємні симптоми.

Найпоширенішими ознаками харчового отруєння у людей є нудота, блювота, діарея, лихоманка та біль у животі — все це починається протягом кількох годин після вживання шкідливого продукту.

Звичайно, кожен, хто мав собаку, напевно відчував «радість» від деяких із цих симптомів, коли його собака їсть щось, чого він не повинен їсти. Отже, якщо наші собаки відчувають подібні симптоми, це, мабуть, також харчове отруєння, чи не так?

Чи можуть собаки отримати харчове отруєння?

Що ж, пряма відповідь на це дуже просте питання – так … А також – ні.

Харчове отруєння у собак є трохи більш тонкою проблемою. Найчастіше це не справжній випадок харчового отруєння, а скоріше невідповідна їжа, яка перетравлюється не так добре, як могла б, або повинна.

Ветеринарні лікарі ласкаво називають цей стан «сміттєвою кишкою», оскільки собаки дуже схильні насолоджуватися забороненими «смаколиками».

Але є ще кілька пунктів, які можуть викликати справжнє харчове отруєння у собак.

Справжні причини харчового отруєння у собак

Ми повинні знати, до чого наші пухнасті друзі мають доступ вдома або на прогулянці.

Ось кілька речей, які насправді можуть викликати харчове отруєння у собак:

Сміття та компост

Наші собаки можуть вважати сміття за собачий делікатес, але ці забруднені предмети повинні бути заборонені для наших пухнастих членів сім’ї. Будь-які гнилі або запліснявілі продукти можуть викликати харчове отруєння у собак.

З цієї причини вам також потрібно переконатися, що ваше кухонне сміттєве відро та вулична компостна купа недоступні для домашніх тварин. Одного разу я лікував собаку, який помер після того, як наївся із компостної купи сусіда.

Сміття також може містити бактерії, які призведуть до більш серйозних захворювань.

Мертві тварини

Переконайтеся, що ваш собака не може дістатися до мертвих або гнілих предметів, знайдених в лісі або на узбіччі дороги.

Ця гниль, може містити деякі серйозні бактерії або паразитів, які викличуть розлад живота, а в деяких випадках і дуже серйозні захворювання.

Фекальні маси

Фекальні маси будь-якого сорту (які здаються ТАКИМИ спокусливими для багатьох собак) можуть викликати серйозний розлад шлунка.

Прострочений корм або ласощі для собак

Ви також повинні стежити за простроченими кормами для собак або ласощами, через які ваше цуценя може захворіти.

Сира/недоварена їжа

Незважаючи на те, що це нещодавня дієтична мода, сире/недоварене м’ясо, яйця та кістки – можуть спричинити серйозні захворювання, якщо з ними не поводитися належним чином. Крім того, що кістки можуть викликати харчове отруєння, вони також потенційно можуть створювати сторонні тіла у шлунку, які потребують хірургічного видалення.

Симптоми харчового отруєння у собак

Як правило, симптоми харчового отруєння у собак, включають певну комбінацію блювоти, діареї, зниження апетиту, млявості та зневоднення. У деяких тварин можуть проявлятися деякі неврологічні ознаки, такі як порушення координації, тремор і, у важких випадках, навіть судоми та колапс.

Залежно від того, що з’їв ваш собака, скільки і наскільки він чутливий, ознаки та ступінь тяжкості можуть відрізнятися. Напевно, найпоширенішими симптомами харчового отруєння у собак, як правило, є блювота і діарея.

Що можна зробити при харчовому отруєнні у собак?

Намагайтеся голодувати собаку протягом 24 годин, коли у неї починається блювота: пропонуйте воду, але не їжу.

Якщо протягом цього періоду часу у них продовжує блювота, потрібно пройти ветеринарний огляд. Якщо собака не блює протягом цих 24 годин, але потім знову починає блювати після 24-годинного голодування, їй потрібно звернутися до ветеринарного лікаря.

Якщо в будь-який момент, у собаки починається блювота водою, вона здається нещасною або взагалі виявляє будь-які неврологічні ознаки, негайно відвезіть її до клініки невідкладної допомоги або до ветеринарного лікаря!

Завжди безпечніше, щоб ваш вихованець був оглянутий лікарем. Лікування простіше, ефективніше і, швидше за все, дешевше, якщо його проводити на ранніх стадіях. Крім того, ми можемо позбавити вашого цуценя від дратуючих вас бурчань у його животику.

Харчове отруєння проти харчової токсичності

Іноді те, що ви вважаєте симптомами харчового отруєння у собак, насправді може бути ознаками харчової токсичності.

Людська їжа, токсична для собак

Існує багато людських продуктів, які можуть викликати розлад шлунково-кишкового тракту у собак, не будучи при цьому харчовим отруєнням.

Деякі людські продукти можуть навіть викликати серйозні ускладнення зі здоров’ям, тому завжди краще обговорити дієту вашої собаки з ветеринарним лікарем.

Продукти, які викликають харчову токсичність у собак, включають:

 1. Алкоголь

 2. Шоколад

 3. Кава

 4. Горіхи макадамії

 5. Горіхи

 6. Молоко/молочні продукти

 7. Цибуля, шніт-цибуля і часник

 8. Сіль і солоні закуски

 9. Ксиліт (часто міститься в жувальних гумках і цукерках без цукру)

 10. Дріжджове тісто

 11. Корм для котів (з дуже високим вмістом жиру)

Деякі з них можуть бути безпечними в невеликих кількостях, тоді як інші можуть виявитися смертельними в крихітних кількостях. Переконайтеся, що ви зберігаєте ці предмети та всю людську їжу в безпечному місці там, де собаки не мають до них доступу.

Недоїдки зі столу та закуски на тротуарі

Крім того, деякі собаки більш чутливі, ніж інші, тому навіть невеликої кількості людської їжі, може бути достатньо, щоб собака захворів.

Будьте уважні під час прогулянок, щоб переконатися, що ваше цуценя не зачепиться за такі речі, як залишки піци, які висипалися зі сміттєвого бака, або інші види закусок на тротуарі.

Деякі люди також люблять ділитися залишками зі столу із своїми собаками, але для собак ці залишки часто більш жирні, ніж це корисно для середньостатистичного собаки.

Для собак, чутливих до жиру, навіть невеликого перекусу (незалежно від того, чи дають його як недоїдки зі столу, чи беруть на прогулянку), наприклад, шматочок сиру, хот-дог або шматочок курячої шкіри, достатньо, щоб викликати запалення підшлункової залози (органу, який виділяє травні ферменти). Це може привести до сильного нападу панкреатиту з блювотою або діареєю.

Хоча симптоми панкреатиту можуть бути схожі на харчове отруєння у собак, він часто протікає набагато важче і навіть може призвести до летального результату.

Загалом, найбезпечніше ігнорувати ці благальні очі та лапи і дотримуватися здорової собачої їжи – миски з крокетами. Якщо ви хочете ввести нові продукти в раціон свого цуценя, завжди спочатку консультуйтеся з ветеринарним лікарем!

Поради щодо профілактики «сміттєвої кишки» у собак

Приберіть усе, що є небезпечним, замкніть сміття та не залишайте на столі продукти, які ваш собака може спробувати поцупити. Ви, також, обов’язково повинні повідомити гостям, щоб вони не годували собаку недоїдками зі столу.

Регулярно перевіряйте свій двір, щоб переконатися, що там немає потенційно небезпечних «закусок». Якщо ви прямуєте в район, де ви не можете розвідати ризики, тримайте собаку на повідку. Це допоможе вам контролювати те, до чого має доступ ваш собака, і допоможе запобігти потенційним проблемам.

Завжди використовуйте повідець, коли вигулюєте собаку, щоб переконатися, що тварина не зможе знайти заборонені «закуски» по дорозі. В ідеалі ви також можете навчити собаку «кидати його», якщо собака-таки знайде щось токсичного.

У деяких собак вибухонебезпечні животики — один собака з нашої практики, з’їв баночку дитячого харчування (баночка, кришка, дитяче харчування і все таке інше!). Деякі тварини можуть їсти ЛИШЕ певний корм для собак, протягом більшої частини свого життя, не захворівши.

Знання свого вихованця та того, з якою їжею він може контактувати, значною мірою допоможе запобігти хворобам харчового походження та зберігти ваші фінанси!

Featured Image: JC Gellidon

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;