КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Хвороба Лайма (Бореліоз) у тварин: патогенез, прояви та лікування

Хвороба Лайма (Бореліоз) у тварин, спричинена бактеріями роду Borrelia, є серйозним захворюванням, яке може негативно впливати на здоров’я тварин. Головним патогеном, який викликає хворобу Лайма, є Borrelia burgdorferi sensu lato (B. burgdorferi). Ця бактерія передається через укус кліща роду Ixodes, який діє як вектор інфекції.

Патогенез хвороби Лайма

Після укусу інфікованого кліща, бактерії B. burgdorferi потрапляють у організм тварини. Першим місцем колонізації є місце укусу, а потім бактерії поширюються по тканинах та органах шляхом гематогенної та лімфатичної дисемінації. B. burgdorferi проявляє високий рівень антигенної варіабельності, що сприяє його евазії від імунної відповіді господаря та ускладнює лікування хвороби.

Прояви хвороби Лайма у тварин

Хвороба Лайма може мати широкий спектр проявів у тварин, оскільки бактерії B. burgdorferi можуть впливати на різні органи та системи. Системні симптоми можуть включати загальну слабкість, втому, апетитні порушення та зміни в поведінці. Частими проявами є набряки суглобів та лімфатичних вузлів, а також проблеми зі шкірою, включаючи вузлистий дерматит. У деяких випадках може відбуватися ураження серцево-судинної, нервової та сечової систем.

Наслідки хвороби Лайма

Якщо хворобу Лайма не лікувати, можуть виникнути серйозні наслідки для здоров’я тварини. Бактерії B. burgdorferi можуть спричинити руйнування хрящово-суглобового апарату, що призводить до хронічного запалення суглобів (артриту). Нервова система також може бути уражена, що може призвести до неврологічних відхилень, включаючи патологію ходьби, м’язову слабкість та нейрологічні відхилення. Крім того, нелікування хвороби Лайма може призвести до хронічного запалення органів, загрози для фертильності та загального погіршення стану здоров’я тварини.

Лікування хвороби Лайма у тварин

Лікування хвороби Лайма у тварин включає використання антибіотиків, зокрема доксицикліну, амоксициліну та цефалоспоринів. Вибір антибіотика та тривалість лікування залежить від стадії захворювання та клінічного стану тварини. Крім того, можуть використовуватися протизапальні препарати та симптоматичне лікування для полегшення проявів хвороби. Важливо розпочати лікування якомога раніше, щоб уникнути подальшого поширення інфекції та ускладнень.

Висновок

Хвороба Лайма у тварин є серйозним захворюванням, яке може мати системний негативний вплив на організм. Передача бактерій B. burgdorferi через укус кліща спричиняє поширення інфекції та може призвести до руйнування суглобів, ураження нервової системи та інших органів. Рання діагностика та лікування хвороби Лайма мають вирішальне значення для запобігання подальшим ускладненням  стану хворої тварини. 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;