КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Лямбліоз у домашніх улюбленців: Від Паросткопіїдів до Здорового Стану

Лямбліоз – це одне з поширених паразитарних захворювань, яке може суттэво вплинути на стан здоров’я домашніх тварин. Ця недуга спричинена мікроскопічними організмами, відомими як Giardia lamblia або лямблії. Ці прості водні організми можуть викликати захворювання у собак, котів та інших тварин, а також передаватися на людей.

Від Паросткопіїдів до Двоядерних: Хто такі Лямблії

Лямблії – це одноклітинні еукаріотичні організми, які відносяться до класу Саркодинії та родини Hexamitidae. Вони мають два ядра та численні жгутики, які допомагають їм рухатися та закріплюватися в кишечнику. Лямблії можуть існувати у двох формах: цистичній (стійкій до неблагоприятних умов) та трофозойдній (активній, розмножувальній) формі.

Від Брудних Рук до Незахищених Джерел: Шляхи Зараження

Зараження лямбліозом в домашніх тварин може відбуватися через кілька шляхів. Головним чином це вживання забрудненої води або їжі, яка містить цисти лямблій. Також можливе передача від тварини до тварини через фекалії. Важливо зазначити, що лямбліоз може передаватися і на людей, тому дотримання гігієнічних правил має велике значення.

Як впізнати Лямбліоз у Домашніх Тварин: Признаки та Симптоми

Признаки лямбліозу у домашніх тварин можуть бути різноманітними та варіювати залежно від індивідуальності організму. Ось декілька ключових симптомів, на які варто звернути увагу:

  1. Розлади Шлунку та Травлення: Лямблії можуть спричинити діарею, блювотою, апетитними порушеннями та втратою ваги у тварини.

  2. Втома та Апатія: Заражені тварини можуть стати менш активними, апатичними та виявляти знижену енергію.

  3. Волосяні Покриви: Лямбліоз може вплинути на якість волосяного покриву тварини, спричиняючи випадіння шерсті та зміни в її структурі.

  4. Зміни в Поведінці: Заражені тварини можуть стати нервовими, подратованими або надмірно скубати себе.

  5. Гастроінтестінальні Проблеми: Лямблії можуть спричинити біль у животі, розлади травлення та вздуття живота.

Якщо ви спостерігаєте будь-які з цих симптомів у вашої кошки або собаки, важливо негайно звернутися до ветеринарного лікаря. Тільки професіонал може провести відповідну діагностику та визначити наявність лямбліозу.

Від Мікроскопа до Аналізів: Діагностика Лямбліозу

Діагностика лямбліозу у домашніх тварин вимагає спеціальних методів. Мікроскопічний аналіз випорожнень може виявити наявність цист лямблій або їхніх рухливих форм. Додаткові лабораторні аналізи можуть бути проведені для підтвердження діагнозу.

Від Профілактики до Лікування: Можливості Боротьби

Зараження лямбліозом можна уникнути, дотримуючи гігієнічних норм та запобігаючи контакту з можливими джерелами інфекції. У разі підозри на лямбліоз необхідно звернутися до ветеринарного лікаря. Лікування включає призначення протипаразитарних препаратів, які спрямовані на знищення лямблій у кишечнику.

Лямбліоз – це серйозна проблема для домашніх тварин та їхніх господарів. Ретельна гігієна та своєчасний лікування можуть допомогти зберегти здоров’я вашого улюбленця та запобігти можливим ризикам.

Отримати консультацію ветеринарного лікаря та перевірити тварину на наявність лямбліозу – Ви можете у Ветеринарному Центрі “Зооакадемія”!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;