КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

УВАГА – ЛЕПТОСПІРОЗ!

Теплі літні місяці спонукають багатьох із нас проводити час біля водойм.

І звісно ж власники домашніх тварин часто розділяють насолодження купанням зі своїми улюбленцями. Проте, захопливі моменти водних пригод пов’язані з певним ризиком, про який варто знати – лептоспіроз.

Лептоспіроз – це захворювання, що може постати внаслідок контакту з бактеріями лептоспіри, які можуть бути присутніми у водоймах. Це захворювання становить ризик як для людей, так і для тварин. Коли ми та наші улюбленці купаємося у воді, існує ризик занести ці бактерії на нашу шкіру чи навіть проковтнути їх.

Лептоспіроз може мати серйозні наслідки для здоров’я.

У людей він проявляється загальними симптомами, такими як лихоманка, м’язові болі, головний біль та гостра ниркова недостатність.

У випадку з тваринами, включаючи наших улюбленців, симптоми можуть проявлятись у вигляді загальної втоми, втрати апетиту, вираженої гарячки, м’язового дискомфорту, змінах у сечі та проблемах з нирками.

У деяких випадках хвороба може бути смертельною.

Захворювання на лептоспіроз характеризується сезонністю.

Зазвичай, випадки захворювання на лептоспіроз спостерігаються в теплу і вологу пору року, особливо в періоди збільшення кількості опадів.

Тому найсприятливішими для розмноження бактерій є весняна та літня пори року, хоча певний ризик зараження залишається протягом всього року.

Щоб уникнути інфікування лептоспірозом, важливо дотримуватися певних заходів безпеки.

Перед тим, як ви і ваші домашні улюбленці зануритесь у водойми, переконайтеся, що вода не виглядає забрудненою чи має неприємний запах.

Якщо ви помічаєте плівку, водорості або інші ознаки забруднення води, краще утриматися від купання.

Обирайте надійні місця для купання, зокрема офіційно встановлені пляжі та купальні зони, де проводяться регулярні перевірки якості води.

Будьте обережні з водоймами, де можлива присутність диких тварин, особливо гризунів, які можуть бути носіями лептоспіри.

Важливо пам’ятати, що регулярна вакцинація вашого домашнього улюбленця проти лептоспірозу може допомогти зменшити ризик зараження інфекцією.

Зверніться до ветеринарного лікаря, щоб дізнатися про необхідні вакцини та графік їх проведення.

Купання у водоймах – це прекрасний спосіб розслабитися та насолодитися літніми днями.

Однак, не забувайте про можливі ризики і вживайте необхідні заходи безпеки, щоб зберегти своє та здоров’я ваших улюбленців.

Отримати консультацію ветеринарного лікаря, перевірити тварину на наявність лептоспірозу ( ПЛР, ІФА) та зробити щеплення – Ви можете у Ветеринарному Центрі “Зооакадемія”!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;