КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Коронавірус котів (FCoV) RT-PCR

Котячий коронавірус (FCoV) є поширеною вірусною інфекцією у котів. Як правило, він викликає безсимптомну інфекцію, але може викликати легку діарею. Поки що недостатньо вивчені зміни у вірусі можуть призвести до появи мутацій, які призводять до розвитку інфекційного перитоніту котів (FIP).  Більшість котів, інфікованих FCoV, усувають вірус після зараження, але у деяких котів може розвинутися персистуюча інфекція. Ці кішки, як правило, безсимптомні, можуть виділяти велику кількість вірусу з фекаліями та служити постійним джерелом інфекції для інших котів у навколишньому середовищі. Постійна циркуляція FCoV у популяції котів може збільшити ймовірність появи вірулентного штаму FIP.  Незважаючи на те, що патогенез FIP недостатньо вивчений, в даний час вважається, що виявлення та видалення персистуючих і линяючих котів у домогосподарстві з кількома котами може знизити ризик появи FIP у цій популяції.

У відповідь на підвищений інтерес у спільноті розведення котів та власників котів, Діагностичний центр здоров’я тварин при Корнельському університеті тепер пропонує тест на ЗТ-ПЛР у фекаліях на FCoV. Цей тест може бути використаний для виявлення безсимптомних котів, які линяють FCoV, щоб можна було вжити заходів для ізоляції їх від інших котів або запобігання їх інтродукції в місцеву популяцію. Зразки, необхідні для скринінгового тесту ЗТ-ПЛР калу, – це 2-5 грамів свіжого калу. Під час скринінгу окремого кота в домогосподарстві з кількома котами важливо позитивно визначити джерело зразка калу. Змішування зразків фекалій кількох котів може призвести до неточного результату. Кал слід зберігати в чистому поліетиленовому пакеті, щоб не допустити зневоднення.

У кішок з клінічною підозрою на FIP тест також може виявити FCoV в асцитній рідині, цільній крові, плазмі, сироватці або свіжих тканинах (нирках, печінці або селезінці).  Зразки від підозрюваних на FIP повинні включати 1-2 мл рідини (асцит, цільну кров, сироватку або плазму) або 1-2 грами свіжих тканин.

Всі зразки повинні бути доставлені в герметичному контейнері в лабораторію нічним кур’єром на пакетах з льодом для оптимальних результатів тесту.

Тести ЗТ-ПЛР калу слід інтерпретувати з обережністю. Поодинокі позитивні або негативні тести не мають сенсу, оскільки кішки можуть періодично линяти або можуть бути нещодавно інфіковані. Щоб бути ідентифікованим як хронічний носій линяння, кіт повинен мати позитивний результат фекального вірусу за результатами кількох тестів протягом 8-місячного періоду. Кішка з негативним результатом щомісячних тестів протягом 5-місячного періоду часу може вважатися такою, що не линяє. (Адді Д.Д., Джарретт О. 2001 Використання полімеразної ланцюгової реакції зі зворотною транскриптазою для моніторингу виділення котячого коронавірусу здоровими кішками. Ветеринарна карта. Том 148. Р. 649-653.)

У кота з клінічними ознаками, що відповідають FIP, позитивні результати FCoV RT-PCR на рідинах або тканинах можуть вказувати на активний FIP.  Позитивні результати FCoV RT-PCR у тканинах клінічно нормального кота свідчать лише про інфікування FCoV.

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;