КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Остерігайтесь колючих рослин: небезпеки вигулу собак поряд з остюгами та колючками

Коли ми вигулюємо собак, ми прагнемо забезпечити їм безпечне та приємне середовище. Однак, вигул собак поряд з колючими рослинами, такими як остюги, може приховувати небезпеку для наших чотирилапих друзів. У цій статті ми розглянемо деякі з цих небезпек і порадимо, як захистити вашого улюбленця.

Остюги/устюги – це рослини з гострими шипами, які проколюють шкіру собаки і призводити до різних проблем. Коли собака проходить поряд з такими рослинами, шипи можуть проникати в шерсть і проколювати шкіру, що спричиняє болючі рани та порізи. Крім того, собаки можуть намагатися позбутися від шипів, нагризаючи їх або облизуючи, що може призвести до додаткових травм і інфекцій.

Шипи можуть застрягати у вухах, спричиняючи запалення та дискомфорт. Вони також можуть потрапити в очі або ніс, що призводить до пошкоджень та запалення. У деяких випадках необхідна ветеринарна допомога для видалення шипів та лікування можливих ускладнень.

Щоб запобігти подібним проблемам, рекомендується вжити такі заходи обережності:

   1. Уникайте вигулу собаки в місцях, де відома присутність колючих рослин, особливо якщо ви не можете контролювати рухи вашого улюбленця.

   2. Перевіряйте навколишню територію перед вигулом. Зверніть увагу на наявність колючих рослин, особливо в траві або в кущах. Якщо ви помічаєте остюги або колючки, уникайте цієї області або спробуйте видалити їх, якщо це безпечно для вас і вашої собаки.

   3. Регулярно оглядайте шерсть і шкіру своєї собаки після вигулу. Якщо ви помічаєте будь-які порізи, рани або шипи, обережно видаліть їх за допомогою пінцету. Якщо ви виявите глибоку рану або сильне запалення, зверніться до ветеринарного лікаря для подальшого лікування.

   4. Якщо ви регулярно гуляєте з собакою в місцях, де є колючі рослини, розгляньте можливість використання спеціальних захисних засобів. Існують нарукавники та нашійники, призначені для захисту від колючок та остюгів. Вони можуть запобігти контакту шипів зі шкірою собаки та знизити ризик виникнення травм.

   5. Не забувайте про регулярний догляд за шерстю та шкірою вашої собаки. Регулярне розчісування та купання допоможуть видалити можливі залишки колючих рослин і підтримувати здоровий стан шерсті та шкіри.

Вигул з собакою є важливою частиною її життя, але безпека завжди має бути на першому місці.

Уникайте зон з колючими рослинами або вживайте необхідні заходи попередження, щоб зменшити ризики.

Отримати консультацію ветеринарного лікаря, та зробити щеплення – Ви можете у Ветеринарному Центрі “Зооакадемія”!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;