КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

8 найпопулярніших домашніх тварин у 2024 році

 

Рівень адопції всіх видів домашніх тварин різко зріс під час пандемії, оскільки люди шукали пухнастих, лускатих і пернатих друзів для спілкування. У 2024 році ситуація не змінилася.

Люди цінують спілкування з домашніми тваринами та позитивний вплив люблячої істоти в їхньому житті, каже Шарлотта Рід, експертка з тенденцій домашніх тварин і ведуча  подкасту The Pet Buzz. Просто подивіться на цифри: станом на 2024 рік 66% домогосподарств у США мають домашніх тварин — це близько 87 мільйонів будинків. Останні тенденції щодо домашніх тварин показують, що американці продовжують обіймати нетрадиційних компаньйонів. Тим не менш, популярність собачих і котячих друзів залишається неперевершеною.

Ось погляд зсередини на останню статистику домашніх тварин, зібрану Американською асоціацією товарів для домашніх тварин (APPA).

1. Собаки

Для любителів котів і собак тут немає нічого дивного: собаки лідирують як найпопулярніші домашні тварини в США, з 65,1 мільйонами домогосподарств.

У 2024  році французький бульдог обігнав лабрадора-ретривера як найпопулярнішу породу собак. Лабс був найкращим собакою протягом 31 року. Поп-культура відіграє велику роль у вподобаннях – подивіться на  довгий список знаменитих власників собак з плоскою мордою, включаючи Леді Гагу, Дуейна «Скелю» Джонсона, Мадонну, Снуп Догга, Різ Візерспун, Леонардо Ді Капріо та Х’ю Джекмана.

З поглядом на гоу-гем і вмінням бути домосідом, коли настає час, легко зрозуміти, чому собаки з року в рік панують як найпопулярніші домашні тварини. Однак потенційні власники цуценят, повинні враховувати витрати часу та фінансову відповідальність, пов’язані з доглядом за собакою. За даними Американської ветеринарної медичної асоціації (AVMA), власники собак витрачають мінімум 367 доларів на рік на ветеринарну допомогу, 339 доларів на рік на корм для собак і 99 доларів на рік на грумінг.

2. Кішки

На другому місці найпопулярніших домашніх тварин у США – кішки. У  2024  році вони керували 46,5 мільйонами домогосподарств.

Отже, звідки беруться всі ці кішки? AVMA повідомляє, що 43% власників кішок придбали свого кота в магазині, 40% – у притулку для тварин або в притулку для кішок, і лише 7% вибрали свого котячого компаньйона з посліду заводчика.

Незважаючи на те, що котів називають менш утриманими, ніж собак, власники котів також не вільні від фінансових зобов’язань — за даними AVMA, власники котів витрачають найбільше на корм для домашніх тварин, ветеринарну допомогу та іграшки.

3. Прісноводна риба

Прісноводні риби служать відмінними компаньйонами для 11,1 мільйона домогосподарств, частково завдяки своїм компактним розмірам і мінімальним потребам у просторі.

Залежно від виду, який ви виберете, налаштування «зони комфорту», включає вибір відповідного розміру акваріума та встановлення необхідного обладнання, такого як повітряні насоси, фільтри та світло. Включення привабливого акваскейпу додасть естетики вашому дому та покращить якість життя ваших риб.

4. Дрібні тварини

Дрібні тварини, що складаються з доброзичливих тварин, таких як хом’яки, піщанки, кролики, морські свинки, шиншили, миші та тхори, посідають четверте місце за популярністю в США. Їх можна зустріти в 6,7 млн домогосподарств.

Незважаючи на те, що ці домашні тварини часто асоціюються з утриманням у клітках, це не означає, що вони не потребують соціалізації, ігор і фізичних вправ, як і будь-яка інша домашня тварина. Окрім якісного проведення часу з ними поза кліткою, прикрасьте їхній життєвий простір іграшками, які викликають розумову стимуляцію та фізичні навантаження. І перш ніж принести додому пару, ретельно вивчіть їх звички.

«За останній рік притулки по всій країні повідомили про велику кількість морських свинок, доступних для усиновлення», – кажуть ветеринари. «Багато людей прийняли пари, не усвідомлюючи, як швидко вони розмножуються».

5. Птахи

Птахи є супутниками протягом усього життя для 6,1 мільйона домогосподарств США. І ми маємо на увазі довічну дружбу — деякі види птахів можуть жити понад 60 років. Найстаріший папуга, какаду майора Мітчелла на прізвисько Кукі, прожив 82 роки.

Хоча Кукі може бути винятком, багато інших видів домашніх птахів пропонують вражаючу тривалість життя. Корелла є одним із найпопулярніших видів домашніх папуг, і зазвичай вони живуть 15–25 років у неволі, причому найстаріший зареєстрований живе 35 років.

Як і будь-який інший домашній вихованець, птахи вимагають особливого догляду. Щорічні ветеринарні огляди мають важливе значення, птахам потрібне харчування, адаптоване до їхньої конкретної породи. Пам’ятайте, що птахи є розумними компаньйонами, які прагнуть соціальної взаємодії, тому проведення часу зі своїми друзями-людьми, поза кліткою – є обов’язковим для благополуччя птаха компаньйона.

6. Рептилії

За даними APPA, 6 мільйонів домогосподарств США ділять свій будинок з рептилією, будь то черепаха, леопардовий гекон, бородатий дракон або інший різновид. Як і риб, птахів та дрібних ссавців, є багато рептилій на вибір. Вибір може ґрунтуватися на розмірі домашньої тварини, яку ви можете поселити в себе вдома, тривалості її життя та навіть дієтичних уподобаннях, які зазвичай складаються з цвіркунів, черв’яків, овочів або мишей.

7. Коні

Хоча коні можуть не ділити фізичний будинок, 2,2 мільйона домогосподарств у США називають коня частиною сім’ї. Коні є ласкавими домашніми тваринами — як стадні тварини, вони процвітають, завдяки щоденному спілкуванню один на один зі своїми доглядачами або іншими кіньми.

Просто переконайтеся, що у вас достатньо місця або доступу до місця для утримання. Середній кінь вагою 500кг потребує мінімум сухої ділянки площею 120 квадратних метрів, притулку площею 20 квадратних метри та доступу до пасовища, згідно з даними University of Minnesota Horse Extension.

Коні теж багато їдять. На додаток до високоякісного зерна, коні повинні щодня з’їдати близько 1-2% своєї маси тіла у вигляді фуражу або їстівних частин рослин. Це означає, що в середньому 500-кілограмовий кінь повинен з’їдати 4-5 кг фуражу в день.

8. Морська риба

Морська риба приносить радість 2,2 мільйонам домогосподарств США. Незважаючи на те, що догляд за середовищем існування багатьох морських риб, вимагає ретельного догляду, початківці-любителі морської риби, оцінять рибу-кардинала. Ці риби добре підходять для невеликих акваріумних систем, вони також досить витривалі, як з точки зору здоров’я під час транспортування, так і з точки зору стійкості до хвороб.

Тим не менш, різноманітність яскраво забарвлених морських рибок для вашого акваріума, практично безмежна.

Пошук правильного вихованця для вас

Навіть якщо домашня тварина, яку ви розглядаєте, наприклад, курка або павукоподібні, не потрапила до списку найпопулярніших домашніх тварин року, це не означає, що вони не підходять вам або вашій родині. Ключовими факторами у визначенні правильного вихованця для вас є оцінка вашого способу життя, доступного простору, бюджету та зобов’язання забезпечувати щоденний догляд для тварин, протягом усього їх життя.

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;