КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Хламідійний кон’юнктивіт у кішок

Що таке хламідійний кон’юнктивіт у кішок?
Хламідійний кон’юнктивіт котів – це інфекція, спричинена бактерією Chlamydophila felis. Найпоширеніші ознаки хламідіозу у котів стосуються очей або верхніх дихальних шляхів (ніс або горло) і можуть поширюватися на легені, якщо їх не лікувати.
Повідомлялося також, що ця бактерія вражає статеві шляхи та суглоби.

Як кішка заражається хламідіозом?
Оскільки хламідії живуть в клітинах організму і не здатні довго виживати в навколишньому середовищі, поширення інфекції залежить від прямого або близького контакту з інфікованою кішкою. Після інфікування,
інкубаційний період (час між зараженням і появою клінічних ознак захворювання) становить від трьох до десяти днів.

Які кішки найбільше схильні до цього захворювання?
Молоді кішки та кошенята особливо вразливі до цієї інфекції, хоча хламідіоз можна виявити у кішок будь-якого віку.
Це одна з найпоширеніших причин інфекційного кон’юнктивіту у котів.

Які клінічні ознаки?
Бактерії в першу чергу вражають кон’юнктиву, яка є ніжною оболонкою, що вистилає повіки та покриває краї очних яблук. Інфекція викликає запалення, відоме як кон’юнктивіт. У здорових котів, кон’юнктива погано помітна і має блідо-рожевий колір. У кішок з кон’юнктивітом кон’юнктива набрякає і червоніє, що робить її більш помітною. Мигаюча оболонка (третя повіка у внутрішньому куті ока) може частково виступати через око. Можуть бути вражені один або обидва ока.
У хворих котів спочатку з’являються водянисті виділення з очей, які швидко стають густішими і зазвичай жовтого або зеленого кольору. Очі відчувають дискомфорт, і коти часто тримають уражені очі закритими. Багато котів залишаються яскравими та здаються нормальними, але у деяких може піднятися температура або втрачати апетит. Через один-два дні, також можуть виникнути сопіння та чхання. У кошенят інфекція може поширюватися на легені та викликати смертельну пневмонію.

«У кошенят інфекція може поширитися на легені та спричинити смертельну пневмонію»

Якщо не лікувати, кон’юнктивіт і пов’язані з ним дискомфорт і виділення можуть зберігатися протягом кількох тижнів або місяців, протягом яких кіт є джерелом інфекції для інших котів. Інфіковані коти можуть одужати, а потім розвинути рецидив.

Як діагностується хламідійний кон’юнктивіт?
Хламідійний кон’юнктивіт може бути важко діагностувати, оскільки існує багато причин кон’юнктивіту, і коти можуть мати кілька інфекцій одночасно. Зразок мазка з кон’юнктивальної оболонки можна надіслати до лабораторії, де зразок вирощують у культурі та згодом ідентифікують. Цей тест, однак, має тенденцію бути неточним.
Переважним варіантом діагностики є ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) дослідження зіскрібків кон’юнктиви та мазків на наявність антигенів (білків) хламідій.

Як лікується хламідійний кон’юнктивіт?
Хламідіоз можна успішно лікувати курсом пероральних і місцевих антибіотиків.
Тільки певні антибіотики можуть проникати всередину клітин, де живуть бактерії. Лікування повинно тривати щонайменше чотири тижні та щонайменше десять днів після того, як очі стануть нормальними.

Оскільки деякі коти можуть бути інфіковані суб-клінічно (самі по собі не виявляють ознак, але є джерелом інфекції для інших котів) лікування слід проводити всім котам у домогосподарстві. Хоча інфекція може бути виснажливою для деяких кішок, її можна вилікувати з низьким ризиком рецидиву, якщо все домогосподарство проходить ретельне лікування.

Чи ризикують інфікувати інші коти в сім’ї?
Хламідіоз передається при тісному або прямому контакті з інфікованою кішкою, тому всі коти вдома можуть заразитися. З цієї причини, якщо діагностовано одну кішку вдома, необхідно лікувати всіх котів у домогосподарстві.

«…якщо діагностовано одну кішку вдома,
всі коти в родині повинні лікуватися»

Як запобігти хламідійному кон’юнктивіту?
Доступні різні вакцини, які найбільш корисні в розплідниках або притулках для тварин, де може бути важко повністю усунути мікроорганізм. Ця вакцина вважається “non-core”  і буде рекомендовано, якщо ваша кішка має розумний ризик зараження цією хворобою. Захист, який забезпечує вакцина, відносно короткий, і зазвичай потрібні щорічні ревакцинації. Ваш ветеринар порадить вам правильний вибір вакцинації для вашої кішки,
залежно від поширеності цієї хвороби у вашому регіоні та індивідуального ризику вашої кішки.

Чи можу я заразитися цією інфекцією від свого кота?
Є поодинокі повідомлення про розвиток кон’юнктивіту, пов’язаного з котячим хламідіозом, у людей, які живуть разом із хворими котами. Тому, якщо хтось із ваших домочадців починає боліти або нежить,
вони повинні проконсультуватися з лікарем і повідомити, що у домашнього кота є хламідійна інфекція. Така інфекція надзвичайно рідкісна і, як тільки її діагностують, легко піддається лікуванню.

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;