КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

СКАЗ

Сказ – це вірусне захворювання, яке смертельно небезпечне практично для всіх собак, які його підхопили. На щастя, власники домашніх тварин можуть допомогти запобігти зараженню своїх собак вірусом сказу за допомогою вакцини проти сказу.

Вірус сказу вражає центральну нервову систему (ЦНС), поширюючись по нервах від вогнища інфекції до головного мозку. Заражені тварини відчувають параліч, який неминуче зачіпає дихальну систему, і призводить до смерті.

Сказ може вразити будь-якого ссавця, в тому числі і людину. Тварини, які є носіями та поширюють віруси такі як сказ, відомі як резервуари для цієї хвороби. Можливими господарями є скунси, ласки та кажани. Собаки і люди помірно сприйнятливі до всіх варіантів вірусу, і не вважаються резервуарами вирусу.

Не знаєте, чи варто звертатися до ветеринарного ликаря?

Дайте відповідь на кілька запитань про симптоми у вашого вихованця, і наш ветеринарний засіб перевірки надасть вам найбільш ймовірні причини та подальші кроки.

Симптоми сказу собак

Початкові симптоми сказу можуть з’являтися поступово і їх важко виявити. Ці симптоми включають лихоманку, а також зниження енергії та апетиту. Через 2-4 дні симптоми сказу, як правило, швидко прогресують, включаючи слабкість або параліч ніг, судоми, утруднене дихання, гіперсалівацію через утруднене ковтання та аномальну поведінку. Зміни в поведінці можуть варіюватися від крайньої агресії до депресії або коми.

Класичний сказ має дві форми: люту і паралітичну. У уражених собак можуть проявлятися ознаки однієї або обох форм. Якщо розвивається фаза люті, собаки можуть стати агресивними, а іноді і маревними. Може здаватися, що вони галюцинують і атакують навколишнє середовище без тригера. Паралітична фаза передбачає, що у собак починає розвиватися параліч різних м’язових систем. Вони часто втрачають здатність ковтати, що призводить до гіперсалівації та піни з рота, що деякі люди вважають класичною ознакою зараження вірусом сказу.

Згодом кома і смерть настають після паралічу або тривалої судомної активності.

Шляхи зараження сказом

Найпоширенішим способом зараження собаки або кішки – є укус зараженою твариною, де вірус передається зі слиною. У рідкісних випадках слина або нервова тканина інфікованої тварини можуть забруднити відкриту рану собаки або слизові оболонки очей, носа або рота, що призводить до передачі вірусу без укусу.

Як ветеринарні лікарі діагностують сказ

Остаточно діагностувати сказ у живої тварини неможливо, тому важливо спостерігати за ознаками і точно інтерпретувати симптоми. Якщо ветеринарний лікар підозрює сказ на підставі симптомів собаки або кішки, діагноз може бути поставлений шляхом тестування тканини мозку після смерті тварини. Мозкова тканина досліджується за допомогою методу, який називається прямим тестуванням на флуоресцентні антитіла.

Лікування сказу у домашніх тварин

Лікування сказу не існує, і при сильній підозрі на захворювання рекомендується гуманна евтаназія.

Відновлення та лікування сказу у тварин

Сказ є смертельною хворобою для домашніх тварин, і немає надії на одужання або довгострокове лікування хвороби після того, як тварина була інфікована і почала проявляти симптоми. З цієї причини дуже важливо інформувати власника тварини про вакцину проти сказу, щоб забезпечити здоров’я вихованця та безпеку оточуючих в разі зараження цим захворюванням.

Поширені запитання про сказ у тварин

Як поширюється сказ?

Сказ найчастіше поширюється при укусі інфікованою твариною або при перенесенні інфікованої слини у відкриту рану неінфікованої собаки.

Що робити, якщо собаку/кішку вкусила скажена тварина?

Якщо ви підозрюєте, що ваш собака захворів на сказ, негайно відвезіть його до ветеринарного лікаря. Собаки, які були щеплені від сказу, можуть бути ревакциновані в профілактичних цілях.

Як зрозуміти, що ваша тварина хвора на сказ?

Сказ завжди розглядатиметься як потенційний діагноз, якщо ваш вихованець контактував з інфікованою твариною. Цю інфекцію також слід підозрювати у собак/кишок за раптовими змінами в поведінці, неврологічними симптомами (такими як м’язова слабкість або параліч), змінами апетиту або респіраторними симптомами, особливо якщо можна виключити інші диференціальні захворювання. Остаточний діагноз сказу можна поставити тільки після того, як тварина померла.

Наскільки поширений сказ у собак?

Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) вказують, що щороку близько 60-70 собак у Сполучених Штатах заражаються сказом.

Чи запобігає вакцина від сказу захворюванню?

Вакцина проти сказу може запобігти зараженню сказом. Вона вважається основною вакциною (такою, яку повинні отримати всі домашні тварини) і може вводитися цуценяті або кошеняті, починаючи з 14-тижневого віку. Потім бустерну вакцину слід вводити через 1 рік, а потім кожні 1-3 роки.

Чи може ваш вихованець пережити сказ?

Ні. Сказ слід вважати на 100% смертельним для усіх домашніх тварин. Собаки/кішки, у яких є сильна підозра на це захворювання, повинні бути гуманно піддані евтаназії.

Скільки часу потрібно для того, щоб вбити собаку від сказу?

Більшість собак помирають протягом 10 днів після зараження сказом.

 

Image: Volodymyr_Plysiuk / Thinkstock

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;