КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Бруцельоз у собак

Що таке бруцельоз собак?
Бруцельоз собак — це заразна бактеріальна інфекція, спричинена бактерією Brucella canis (B. canis). Є й інші види бруцел, які вражають різних тварин, і деякі з них також можуть інфікувати собак, але B. canis найбільше звичайні види Brucella, виявлені в інфікованих собак. Ця бактеріальна інфекція дуже заразна між собаками.
У заражених собак зазвичай розвивається інфекція репродуктивної системи або захворювання, що передається статевим шляхом. Різні види бруцел уражають овець, кіз, велику рогату худобу, оленів, лосів, свиней та інших тварин.

Які ознаки бруцельозу?
У кобелів, заражених бруцельозом, розвивається епідидиміт, інфекція частини яєчка.
У собаки з новозараженою інфекцією часто збільшена мошонка або яєчко, а на мошонці може бути висип. Собака може бути безплідною. У хронічних або давніх випадках яєчка атрофуються або зморщуються.

У заражених бруцельозом собак розвивається інфекція матки.
Це може призвести до безпліддя, труднощів із завагітнінням або переривання вагітності на пізніх термінах. У неї часто спостерігаються постійні виділення з піхви. Як правило, вагітна собака, хвора на бруцельоз, абортує на 45-55-му дні вагітності або народжує мертвих або слабких цуценят, які можуть померти через кілька днів після народження.
На ранніх стадіях бруцельозу іноді спостерігаються збільшені лімфатичні вузли, хоча лихоманка буває рідко. Іноді B. canis інфікує міжхребцеві диски, очі, нирки, серце або мозок. Якщо бактерія вражає ці інші тканини, ознаки будуть пов’язані з інфікованою системою організму.

Як поширюється бруцельоз собак?
Велика кількість бактерій B. canis виділяється зі статевих виділень (сперма або вагінальні виділення) інфікованої собаки. Менші кількості бактерій також можуть виділятися з сечею або слиною собаки. Після того, як собака перериває вагітність через бруцельоз, вона продовжуватиме виділення рідини, зараженої бактеріями, протягом 4-6 тижнів після аборту.

Собаки піддаються зараженню через контакт із зараженими рідинами організму. Хоча найпоширенішим шляхом зараження є оральний (тобто через злизування зараженої сечі чи виділень із репродуктивного тракту, злизування чи жування плацентарного матеріалу чи абортованих плодів),
собаки також можуть підхопити інфекцію через статевий шлях, вдихання (нюхання зараженої сечі чи інших виділень) або через інші слизові оболонки, наприклад очі.

Як діагностується бруцельоз собак?
Інфекція зазвичай діагностується за допомогою аналізу крові. Найпоширеніший аналіз крові називається експрес-тест аглютинації (RSAT) і він може виявити інфекції через три-чотири тижні. Цей тест використовується для скринінгу племінних собак, і негативні тести є надійними, якщо собака нещодавно не захворіла. Хибнопозитивні тести є відносно поширеними, і будь-яка собака, яка має позитивний результат за допомогою тесту RSAT, має підтвердити хворобу за допомогою розширеного тесту.
Подібним чином, тест аглютинації в пробірці (TAT), який забезпечує фактичне вимірювання (титр) антитіл проти B. canis, також можна використовувати як скринінговий тест. Більш специфічний тест, який називається імунодифузійним тестом у агаровому гелі (AGID), дозволить ідентифікувати інфікованих тварин між 12 тижнями та 1 роком після зараження. Інші тести включають аналізи ELISA, ПЛР-тестування та бактеріальний посів для пошуку самого організму B. canis.

Яке лікування бруцельозу собак?
Хоча антибіотики (найчастіше міноциклін або доксициклін, можливо, енрофлоксацин) можуть бути використані, щоб допомогти контролювати інфекцію, жодне лікування не є повністю ефективним для усунення бактерій, оскільки вони можуть зберігатися в тканинах.
У результаті будь-яка собака, інфікована B. canis, повинна вважатися інфікованою на все життя. Навіть якщо гостру інфекцію можна контролювати антибіотиками, собака може періодично виділяти бактерії протягом усього життя.

Хірургічна стерилізація інфікованої собаки зменшить потрапляння мікроорганізмів у навколишнє середовище, тим самим зменшуючи ризик для інших собак. Підтримуюче лікування для будь-якої іншої системи органів, яка була уражена бактеріями, також пристосовується до конкретного випадку.

Як можна контролювати бруцельоз?
Будь-які розплідники, які повідомили про випадок бруцельозу, повинні бути негайно поміщені на карантин, а інфіковані тварини повинні бути запобігти розведенню і, бажано,
виключений з розплідника. Самі бактерії погано виживають у навколишньому середовищі, хоча люди, які працюють із зараженими собаками, повинні носити засоби захисту, такі як рукавички.

«Будь-які розплідники, які повідомляють про випадок бруцельозу, повинні бути негайно поміщені на карантин…»


Повідомлялося про бруцельоз у собак як у Сполучених Штатах, так і в Канаді,
багато з цих випадків походять від собак, імпортованих з інших частин світу. Оскільки хвороба є основною загрозою для розмножувальних можливостей собак, усіх собак, які використовуються для розведення, слід регулярно перевіряти (наприклад, кожні 3-6 місяців, залежно від контакту з іншими собаками) і нових собак ніколи не можна вводити в розплідник, доки вони не будуть поміщені на карантин, а потім перевірені на захворювання. Більшість експертів рекомендують робити два аналізи крові з інтервалом у чотири тижні, ближче до кінця періоду карантину.

Чи є у мене ризик розвитку бруцельозу від інфікованої собаки?
Бруцельоз є зоонозним захворюванням, або хворобою, яка може передаватися від тварин до людини.
Незважаючи на те, що люди можуть заразитися при контакті з інфікованими тваринами, нечасто заразитися бруцельозом від собаки.

Селекціонери та ветеринари, які контактували з кров’ю чи іншими виділеннями інфікованих тварин, мають підвищений ризик розвитку інфекції;
Вважається, що власники домашніх тварин не мають високого ризику інфікування, тому що вони менш схильні до контакту з кров’ю, спермою або виділеннями з матки інфікованої собаки.

Однак людям з ослабленою імунною системою слід уникати контакту з собакою, у якої діагностовано бруцельоз.

Люди, які контактують з племінними собаками, новонародженим цуценятам або абортованим плодам слід бути обережними та дотримуватися санітарних норм. Якщо можливо, надягайте одноразові рукавички перед тим, як поводитися з новонародженими цуценятами або прибирати місце, де народила собака. Після зняття одноразових рукавичок ретельно вимийте руки водою з милом і добре сполосніть.

 

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;

Відгуки

У Вас работает врач от Бога, Елена Васильевна Марчук, с того света спасла нашего котомалыша. Всё время с нами на связи, все время следила за лечением, поддерживала. Только благодаря вашему профессионализму, наш малыш жив. Спасибо Вам огромное, за ваш труд.
Хочу выразить огромную благодарность врачам клиники за мою вредную любимую кошечку! У вас золотые руки и сердца! Езжу сюда уже около полутора лет и очень рада, что в свое время нашла эту клинику и доверила свое любимое животное ее специалистам. Врачи профессионалы своего дела, клиника обеспечена хорошим оборудованием для полноценного обследования вашего питомца, своей лабораторией, руководство заботится о комфортных условиях и надлежащем уходе за животными в стационаре.
Хочу выразить огромную благодарность Марчук Е., объездив много клиник, нашли спасение-внимание, забота, консультации дистанционно, правильно подобранное лечение и результат- кошь, которой давали от силы 6 месяцев-ОЖИЛА. Желаю Вам множество благодарных пациентов!

Записатись на прийом можно  за телефонами

+38 (050) 888-03-47;
+38 (093) 300-04-09;